Panareda Josep M (38 results)
Language: Catalan
Published by Caixa de Catalunya, Barcelona 1989
- Softcover
Seller: Llibrenet, Sant Feliu del Raco, SpainLlibrenet
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Very good
£ 4.45
£ 17.29 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Add to basketEncuadernación de tapa blanda. Condition: Bien. Amb mapes. Geografía y territorio (illustrator).

- Hardcover
Seller: El Pergamí Vell (Sant Celoni), Sant Celoni, SpainEl Pergamí Vell (Sant Celoni)
Contact seller4-star sellerCondition: Used
£ 5.79
£ 28.53 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Otros Colaboradores: Exempalr amb marques d'ús. (Col leccio? Llavor) (Catalan Edition) Pròleg de Pau Vila. Il lustrada per Pilarín Bayés. . 89 p.
Language: Catalan
Published by Eumo, Vic 1999
- Softcover
- First Edition
Seller: Llibrenet, Sant Feliu del Raco, SpainLlibrenet
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Very good
£ 7.12
£ 17.29 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Add to basketEncuadernación de tapa blanda. Condition: Bien. 1ª Edición. Col. Descoberta Geogràfica, 6 Todos nuestros libros son de segunda mano. Medio Ambiente (illustrator).

Language: Catalan
Published by Eumo 1996
- Softcover
Seller: LLIBRERIA KEPOS-CANUDA, Barcelona, SpainLLIBRERIA KEPOS-CANUDA
Contact seller5-star sellerRústega. Condition: Perfecte estat. 183pp.

- Softcover
Seller: AG Library, Malaga, SpainAG Library
Contact seller4-star sellerCondition: New
£ 12.61
£ 14.12 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Condition: New. Idioma/Language: Catalán. «AQUEST LLIBRE ÉS NOMÉS UNA GUIA QUE HA DE FACILITAR L'APRENENTATGE EN EL CONEIXEMENT DE LES PLANTES. PERÒ LES PLANTES S'APRENEN SOBRETOT OBSERVANT-LES UNA VEGADA I UNA ALTRA. (. . . ) DE TOTA MANERA CADASCÚ HA D'ESTABLIR LES PAUTES D'APRENENTATGE EN FUNCIÓ DELS OBJECTIUS PERSONALS. CAL…DIFERENCIAR ELS QUI APRENEN PLANTES EN UN ESTUDI REGLAT PER ESDEVENIR BOTÀNICS DELS QUI HO FAN PER AFICIÓ, PER GAUDI I COM ELEMENT DE CULTURA. EL LLIBRE VA DESTINAT A AQUESTS DARRERS. » En aquesta guia s'exposa una mostra significativa de les més de mil espècies de plantes que viuen a Barcelona. Inclou més de 125 espècies vegetals ordenades pel nom científic, encara que també hi apareixen les denominacions en català i castellà de cadascuna. Acompanyada d'abundant material gràfic per observar i poder identificar els arbres, els arbusts i les herbes que trobem a la ciutat, es presenta una documentada descripció sistemàtica de cada espècie: la seva forma, l'ecologia, la distribució i els aprofitaments. A més, en format fitxa, es tracten diversos punts destacats: el nom de la família a la qual pertany, l'alçada, el període de floració en mesos, el tipus biològic (aspecte de la planta en el moment menys favorable) i algunes singularitats. *** Nota: Los envíos a España peninsular, Baleares y Canarias se realizan a través de mensajería urgente. No aceptamos pedidos con destino a Ceuta y Melilla.
Language: Catalan
Published by PAM, Montserrat 2007
- Softcover
- First Edition
Seller: Llibrenet, Sant Feliu del Raco, SpainLlibrenet
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Very good
£ 10.69
£ 17.29 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Add to basketEncuadernación de tapa blanda. Condition: Bien. 1ª Edición. Col. Descoberta, 14 Todos nuestros libros son de segunda mano. Guía turistica (illustrator).

- Softcover
Seller: Antártica, Madrid, SpainAntártica
Contact seller5-star sellerCondition: New
£ 13.27
£ 15.56 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Rustica (tapa blanda). Condition: New. Dust Jacket Condition: Nuevo. 01. AQUEST LLIBRE ÉS NOMÉS UNA GUIA QUE HA DE FACILITAR LAPRENENTATGE EN EL CONEIXEMENT DE LES PLANTES. PERÒ LES PLANTES SAPRENEN SOBRETOT OBSERVANT-LES UNA VEGADA I UNA ALTRA. (.) DE TOTA MANERA CADASCÚ HA DESTABLIR LES PAUTES DAPRENENTATGE EN FUNCIÓ DELS OBJE…CTIUS PERSONALS. CAL DIFERENCIAR ELS QUI APRENEN PLANTES EN UN ESTUDI REGLAT PER ESDEVENIR BOTÀNICS DELS QUI HO FAN PER AFICIÓ, PER GAUDI I COM ELEMENT DE CULTURA. EL LLIBRE VA DESTINAT A AQUESTS DARRERS. En aquesta guia sexposa una mostra significativa de les més de mil espècies de plantes que viuen a Barcelona. Inclou més de 125 espècies vegetals ordenades pel nom científic, encara que també hi apareixen les denominacions en català i castellà de cadascuna. Acompanyada dabundant material gràfic per observar i poder identificar els arbres, els arbusts i les herbes que trobem a la ciutat, es presenta una documentada descripció sistemàtica de cada espècie: la seva forma, lecologia, la distribució i els aprofitaments. A més, en format fitxa, es tracten diversos punts destacats: el nom de la família a la qual pertany, lalçada, el període de floraci. LIBRO.

Language: Catalan
Seller: Hamelyn, Madrid, SpainHamelyn
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Near fine
£ 7.13
£ 11.23 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Condition: Muy bueno. : Geografia Comarcal Il-lustrada es un libro de texto de geografía centrado en las comarcas catalanas. Publicado en 1975, el libro cuenta con 96 páginas y está escrito en catalán. Es una obra ilustrada que ofrece una visión detallada de la geografía de Cataluña. EAN: 9788485205073 Tipo: Libros Categoría: Ed…ucación Título: Geografia Comarcal Il-lustrada Autor: Lluís Casassas i Simó| Josep M. Panareda i Clopés| AUTORES VARIOS Editorial: VARIAS Idioma: ca Páginas: 96.

Published by Publicacions de l'Abadia de Montserrat 1980
- Softcover
Seller: Llibreria Fènix, Badalona, SpainLlibreria Fènix
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Very good
£ 4.45
£ 31.86 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Add to basketEncuadernación de tapa blanda. Condition: Bien. ES EL DE LA FOTO - LLIBRE DE MOTXILLA nº 13.

Language: Catalan
Seller: Hamelyn, Madrid, SpainHamelyn
Contact seller5-star sellerCondition: Used - As new
£ 7.84
£ 11.23 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Condition: Como nuevo. : Geografia Comarcal Il-lustrada es un libro de texto de geografía centrado en las comarcas catalanas. Publicado en 1975, el libro cuenta con 96 páginas y está escrito en catalán. Es una obra ilustrada que ofrece una visión detallada de la geografía de Cataluña. EAN: 9788485205073 Tipo: Libros Categoría: E…ducación Título: Geografia Comarcal Il-lustrada Autor: Lluís Casassas i Simó| Josep M. Panareda i Clopés| AUTORES VARIOS Editorial: VARIAS Idioma: ca Páginas: 96.
Published by Eumo Editorial,, Vic, 1997
Seller: Llibreria Antiquària Delstres, Canet de Mar, SpainLlibreria Antiquària Delstres
Contact seller4-star sellerCol lecció "Descoberta Geogràfica, 4. 130 pàgines, 1 full. Il lustrat amb fotografies en color, dibuixos i mapes, dins de text. Cobertes editorial amb solapes. En molt bon estat. 21,5x13,5 cm.
Monografies del Montseny. 27
Josep M. Panareda, Mn. Antoni Pladevall, Lluís Pagespetit, Joan Portals i Xavier Cateura
Language: Catalan
Published by Amics del Montseny, Viladrau - Girona 2012
- Softcover
Seller: Llibrenet, Sant Feliu del Raco, SpainLlibrenet
Contact seller5-star sellerCondition: Used - As new
£ 17.81
£ 17.29 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Add to basketEncuadernación de tapa blanda. Condition: Como Nuevo. El servicio contrareembolso tiene un coste adicional de 3 euros. La fotografía del libro que aparece en la pantalla puede ser distinta a la real. Geografia (illustrator).

- Softcover
Seller: Imosver, PONTECALDELAS, SpainImosver
Contact seller5-star sellerCondition: New
£ 12.60
£ 24.73 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 2 available
Condition: Nuevo. «AQUEST LLIBRE ÉS NOMÉS UNA GUIA QUE HA DE FACILITAR L'APRENENTATGE EN EL CONEIXEMENT DE LES PLANTES. PERÒ LES PLANTES S'APRENEN SOBRETOT OBSERVANT-LES UNA VEGADA I UNA ALTRA. (.) DE TOTA MANERA CADASCÚ HA D'ESTABLIR LES PAUTES D'APRENENTATGE EN FUNCIÓ DELS OBJECTIUS PERSONALS. CAL DIFERENCIAR ELS QUI APRENEN P…LANTES EN UN ESTUDI REGLAT PER ESDEVENIR BOTÀNICS DELS QUI HO FAN PER AFICIÓ, PER GAUDI I COM ELEMENT DE CULTURA. EL LLIBRE VA DESTINAT A AQUESTS DARRERS.» En aquesta guia s'exposa una mostra significativa de les més de mil espècies de plantes que viuen a Barcelona. Inclou més de 125 espècies vegetals ordenades pel nom científic, encara que també hi apareixen les denominacions en català i castellà de cadascuna. Acompanyada d'abundant material gràfic per observar i poder identificar els arbres, els arbusts i les herbes que trobem a la ciutat, es presenta una documentada descripció sistemàtica de cada espècie: la seva forma, l'ecologia, la distribució i els aprofitaments. A més, en format fitxa, es tracten diversos punts destacats: el nom de la família a la qual pertany, l'alçada, el període de floració en mesos, el tipus biològic (aspecte de la planta en el moment menys favorable) i algunes singularitats. COEDITAT AMB L'AJUNTAMENT DE BARCELONA.

Language: Catalan
Published by Generalitat de Catalunya / Curial, Barcelona 1994
- Hardcover
Seller: Campbell Llibres, Barcelona, SpainCampbell Llibres
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Near fine
£ 18.52
£ 20.15 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Encuadernación de tapa dura. Condition: Muy bien. Pròleg de Joan Vilà i Valentí. Volum en molt bon estat.

Sant Just Desvern, un paisatge i una historia. [Mit zahlreichen Abbildungen].
Cardona, Daniel / Fabregues-Boixar, Oriol de / Ferrer, Xavier / Guasch, David / Malaret, Antoni / Moran, Josep / Nuet, Josep / Panareda, Josep M. / Perez, Jordi / Renom, Marce
Published by Barcelona. Ajuntament de Sant Just Desvern / Publicacions de l'Abadia de Montserrat. 1987
- Hardcover
- First Edition
Seller: Antiquariat Hennwack, Berlin, GermanyAntiquariat Hennwack
Contact seller5-star sellerCondition: Used
£ 4.99
£ 40.64 shippingShips from Germany to U.S.A.Quantity: 1 available
Add to basketPrimera edició. 8vo. 608 S. OLn. mit OSchU. Schutzumschlag leicht berieben, 1 Seite mit 2 kleinen Einrissen, Papier etwas gebräunt, sonst gutes Exemplar. Sprache: katalanisch.

Language: Catalan
Published by Publicacions de L´Abadia de Montserrat, S. A., Barcelona 1991
- Hardcover
- First Edition
Seller: MONKEY LIBROS, Salamanca, SpainMONKEY LIBROS
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Very good
£ 16.16
£ 25.94 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 2 available
Encuadernación de tapa dura. Condition: Muy Bien. Dust Jacket Condition: Muy Bien. 1� Edición. Tapa dura con sobrecubierta. Muy buen estado. Sello. Expurgo. Fotografías, ilustraciones y mapas b/n . Biología. Botánica. Idioma Catalán.

Language: Catalan
Published by Publicacions de l'Abadia de Montserrat,, Barcelona : 2007
- Softcover
Seller: Puvill Libros, Barcelona, SpainPuvill Libros
Contact seller2-star sellerCondition: Used
£ 17.98
£ 24.64 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
El Montseny es en muchos sentidos, el referente de montaña por excelencia en Cataluña.

- Softcover
Seller: Librería Smile Books., Badalona, SpainLibrería Smile Books.
Contact seller5-star sellerCondition: Used
£ 9.97
£ 38.91 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Condition: En Muy Buen Estado. Observaciones: PEQUÑO ROCE EN LA ESQUINA SUPERIOR DERECHA. Ilus: Boccio Serrano, Maravillas. Colección: Maluquer, 4 192 p. 0x0x0 - 0 g. Nova guia de camp de la col lecció de natura ?Maluquer?, dedicada a les plantes ruderals (les que creixen espontàniament al voltant d?espais construïts i d?altres…indrets alterats per l?acció humana com els marges i camins)i arvenses (les que es troben o viuen en els camps de conreu i són popularment conegudes com a ?males herbes?). Es tracta, doncs, de plantes que creixen espontàniament en ambients molts modificats i intervinguts per la presència i les activitats humanes. La guia té el format propi de les guies de camp de la col lecció Maluquer, amb introducció, fitxes descriptives, fotografies i il lustracions, glossari i índex alfabètic per espècies. El text, clar i directe, les fotografies i els dibuixos permeten que la guia vagi dirigida a un ampli espectre de públic: des dels professionals als simples aficionats a la natura. Referència: P833. Descuento Extra -5%. Boccio Serrano, Maravillas (illustrator).

- Softcover
Seller: Llibres del Mirall, Barcelona, SpainLlibres del Mirall
Contact seller4-star sellerVic, Edit. Eumo, 1999. Col. Descoberta Geogràfica, 6 Il lustracions en b/n i co lor. 131p. 8è. major Rústica editorial il lustrada. Molt bon exemplar. Geografia. Ciències. Botànica.

- Hardcover
Seller: Librería Smile Books., Badalona, SpainLibrería Smile Books.
Contact seller5-star sellerCondition: Used
£ 12.80
£ 38.91 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Condition: En Muy Buen Estado. Colección: Biblioteca Abat Oliba. Sèrie Il lustrada, 7 344 p. 0x0x0 - 0 g. Tres volums que contenen el catàleg de totes les plantes que han estat trobades a la muntanya de Montserrat, partint d'una recerca de més de deu anys i tenint en compte les aportacions de tots els botànics anteriors. L'obra…conté referències a unes 2.250 plantes, 1.125 de les quals has estat realment trobades a la muntanya. Se'n dona el nom llatí, el nom popular, les referències fetes pels autors precedents, un mapa amb la distribució de les plantes a la muntanya i l'ecologia de cada planta. Referència: L267. Descuento Extra -5%.
- Softcover
Seller: Costa Llibreter, Vic, SpainCosta Llibreter
Contact seller5-star seller1996 Eumo editorial Col. Descoberta Geográfica, 3. Fotogr., e Il.lustrat. 183 pp. 22x14 cm. Enq. en rústica edit. Para ver o recibir fotografías de los libros puede ir a nuestra web o solicitarlas.

- Softcover
Seller: Costa Llibreter, Vic, SpainCosta Llibreter
Contact seller5-star seller1986 Universitat de Barcelona Co. Pau Vila n. 6. Fotogr., e Il.Lustrat. 163 pp. 22x14 cm. Enq. en rústica edit. Para ver o recibir fotografías de los libros puede ir a nuestra web o solicitarlas.

- Softcover
Seller: Costa Llibreter, Vic, SpainCosta Llibreter
Contact seller5-star seller1991 Eumo editorial Col. Descoberta Geográfica, 2. Fotogr., e Il.lustrat. 175 pp. 22x14 cm. Enq. en rústica edit. Para ver o recibir fotografías de los libros puede ir a nuestra web o solicitarlas.
- Hardcover
Seller: Costa Llibreter, Vic, SpainCosta Llibreter
Contact seller5-star seller1994 Curial Col. Terminologies, Pròleg de Joan Vilà i Valentí. Il.lustrat. 221 pp. 24x17 cm. Enc. en tela amb sobrec. Para ver o recibir fotografías de los libros puede ir a nuestra web o solicitarlas.

- Hardcover
Seller: Libreria Rosela, BARCELONA, SpainLibreria Rosela
Contact seller5-star sellerCondition: Used
£ 20.57
£ 39.34 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Tapa Dura. Condition: BON ESTAT. Cartone editorial il.lustrat. Prologada per Pau Vila i il.lustrada per Pilarín Bayés, mapes de les guardes den Josep Nuet i Badia. Col.lecció Llavor. 90pàgs Size: 31,5X26,5cm. Pilarín Bayés (illustrator).

Language: Catalan
Seller: El Pergamí Vell (Sant Celoni), Sant Celoni, SpainEl Pergamí Vell (Sant Celoni)
Contact seller4-star sellerCondition: Used
£ 4.90
£ 28.53 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 3 available
Otros Colaboradores: Observaciones: Tapa Blanda. Cartografia i il lustracions de Josep Nuet i Badia. . 59 p.

Published by Gener.Catal.Dept Cultura-Curial
- Softcover
Seller: El Boletin, Barcelona, SpainEl Boletin
Contact seller5-star sellerCondition: Used - Very good
£ 57.89
£ 20.75 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Add to basketTapa blanda. Condition: Bueno. edicion 1994, tapa dura con sobrecubierta, edicio en catala, 221 paginas, buen estado general roberto dura de dos hermans sevilla, molesta con isbn para luego decir no, no perder otra vez el tiempo.
Seller: Llibreria Central, TREMP, SpainLlibreria Central
Contact seller4-star sellerBarcelona Universitat de Barcelona-Departament de Geografia, 1980, 17x24 cms., 59 pàgs., rústica, il.lustrat.

- Softcover
- First Edition
Seller: Llibreria Hispano Americana, Barcelona, SpainLlibreria Hispano Americana
Contact seller3-star sellerCondition: Used - Near fine
£ 9.04
£ 60.52 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Encuadernación de tapa blanda. Condition: Muy bien. 1ª Edición. Boccio Serrano, Maravillas (illustrator).

- Softcover
Seller: Librerias Prometeo y Proteo, malaga, SpainLibrerias Prometeo y Proteo
Contact seller2-star sellerCondition: New
£ 13.27
£ 60.52 shippingShips from Spain to U.S.A.Quantity: 1 available
Rústica. Condition: New. Dust Jacket Condition: Nuevo. 01. AQUEST LLIBRE ÉS NOMÉS UNA GUIA QUE HA DE FACILITAR LAPRENENTATGE EN EL CONEIXEMENT DE LES PLANTES. PERÒ LES PLANTES SAPRENEN SOBRETOT OBSERVANT-LESáUNA VEGADA I UNA ALTRA. (.)áDE TOTA MANERA CADASCÚ HA DESTABLIR LES PAUTES DAPRENENTATGE EN FUNCIÓ DELS OBJECTIUS PERSONAL…S.áCAL DIFERENCIAR ELS QUI APRENEN PLANTES EN UN ESTUDI REGLAT PER ESDEVENIR BOTÀNICS DELS QUI HO FAN PER AFICIÓ, PER GAUDI IáCOMáELEMENT DE CULTURA. EL LLIBRE VA DESTINAT A AQUESTS DARRERS. á En aquesta guia sexposa una mostra significativa de les més de mil espècies de plantes que viuen a Barcelona. Inclou més de 125 espècies vegetals ordenades pel nom científic, encara que també hi apareixen les denominacions en català i castellà de cadascuna. Acompanyada dabundant material gràfic per observar i poder identificar els arbres, els arbusts i les herbes que trobem a la ciutat, es presenta una documentada descripció sistemàtica de cada espècie: la seva forma, lecologia, la distribució i els aprofitaments. A més, en format fitxa, es tracten diversos punts destacats: el nom de la família a la qual pertany, lalçada, el període de floració en mesos, el tipus biològic (aspecte de la planta en el moment menys favorable) i algunes singularitats. COEDITAT AMB LAJUNTAMENT DE BARCELONA. LIBRO.