Plana Alexandre (75 results)

Author

Refine your search

  • Books (75)

to

Custom price range (£)

to

    • Language: Catalan

      Published by Barcelona, l'Institut del Teatre (Monografies de Teatre, 5) 1976

      8429712364 / 9788429712360

      • Softcover

      Seller: Libros Latinos, Redlands, U.S.A.Libros Latinos

      4-star seller
      Contact seller

      Condition: Used - Good

      £ 7.72

      £ 4.50 shipping 
      Ships within U.S.A.

      Quantity: 1 available

      Paperback. Condition: Good. 153p., bibl., wrps. On theater and criticism. Includes discussion of eleven playwrights, among them are Frederic Solar, Angel Guimera, Santiago Rusiñol, and J. Puig i Ferrater.

    • Language: Catalan

      Published by Orbis

      8476342152 / 9788476342152

      • Softcover

      Seller: Hamelyn, Madrid, SpainHamelyn

      5-star seller
      Contact seller

      Condition: Used - Very good

      £ 4.57

      £ 11.22 shipping 
      Ships from Spain to U.S.A.

      Quantity: 1 available

      Condition: Bueno. : Este libro, titulado 'Articles', es una selección de artículos escritos por J. Bofill i Mates, A. Plana y C. Soldevila. Publicado en 1985 por Orbis y Edicions 62, forma parte de la colección 'Història de la Literatura Catalana'. El libro está escrito en catalán y cuenta con 155 páginas. Es una obra que recopi

    • More images

      Language: Spanish

      Published by Societat Catalana D'Edicions

      • Softcover

      Seller: Antigularia, barcelona, SpainAntigularia

      5-star seller
      Contact seller

      Condition: Used - Near fine

      £ 13.35

      £ 13.83 shipping 
      Ships from Spain to U.S.A.

      Quantity: 1 available

      Add to basket

      Tapa Blanda con Solapa. Condition: Muy bien. Dust Jacket Condition: Good. Observaciones: Encuadernación rústica. Medidas: 18,5 x 12,5cm. Editado en Barcelona, ca. 1920. Colección: Sin especificar 219 p.

    • Language: Catalan

      Published by Institut del Teatre, Barcelona 1976

      • Softcover

      Seller: LLIBRERIA KEPOS-CANUDA, Barcelona, SpainLLIBRERIA KEPOS-CANUDA

      5-star seller
      Contact seller

      Condition: Used

      £ 8.90

      £ 12.53 shipping 
      Ships from Spain to U.S.A.

      Quantity: 1 available

      Add to basket

      Rústega. Condition: Bon estat. 153pp.

    • Language: Catalan

      Published by Edicions 62, Barcelona 1976

      • Softcover
      • First Edition

      Seller: Llibrenet, Sant Feliu del Raco, SpainLlibrenet

      5-star seller
      Contact seller

      Condition: Used - Very good

      £ 6.23

      £ 17.28 shipping 
      Ships from Spain to U.S.A.

      Quantity: 1 available

      Add to basket

      Encuadernación de tapa blanda. Condition: Bien. 1ª Edición. Col. Antologia catalana, 83. A cura de Iolanda Pelegrí. Prosa (illustrator).

    • Language: Spanish

      Published by Societat Catalana D'Edicions, Barcelona , España 1914

      • Softcover

      Seller: Rayo Rojo, Buenos Aires, ArgentinaRayo Rojo

      5-star seller
      Contact seller

      Condition: Used - Fair

      £ 22.25

      £ 18.75 shipping 
      Ships from Argentina to U.S.A.

      Quantity: 1 available

      Add to basket

      Tapa blanda. Condition: Regular. Joan Margall, Emili Guanyabéns, Ignasi Iglesias, Luis Via, Miguel Costa i Llobera, Joan Alcover, Gabriel Alomar, Josep Pijoan, Joan M. Guasch, Francese Pujols, Jaume Bofill i Matas, Josep Carner, Eugeni d'Ors, Joaquim Ruyra, Antoni Navarro, Jeroni Zanné, Miguel S. Oliver, Llorenç Riber, Joan Puig

    • Language: Catalan

      Published by Institut del Teatre / Edicions 62, Barcelona 1976

      • Softcover

      Seller: Campbell Llibres, Barcelona, SpainCampbell Llibres

      5-star seller
      Contact seller

      Condition: Used - Very good

      £ 8.01

      £ 20.13 shipping 
      Ships from Spain to U.S.A.

      Quantity: 1 available

      Add to basket

      Encuadernación de tapa blanda. Condition: Bien. A cura de Iolanda Pelegrí. Volum en bon estat, sense danys ni escrits.

    • Published by Barcelona, Llibreria Catalònia 1925

      • Softcover
      • First Edition

      Seller: LLIBRES del SENDERI, Barcelona, SpainLLIBRES del SENDERI

      5-star seller
      Contact seller

      Condition: Used - Near fine

      £ 10.68

      £ 23.33 shipping 
      Ships from Spain to U.S.A.

      Quantity: 1 available

      Add to basket

      Encuadernación de tapa blanda. Condition: Muy bien. 1ª Edición. (Literatura catalana. Narrativa. Primera edició). Barcelona, Llibreria Catalònia, 1925. Biblioteca Catalònia - 1. Cobertes originals en rústica. 142 p. 1 f. 8è. Llom enfosquit. Molt bon exemplar. 1a edició.

    • Language: Catalan

      Published by Institut del Teatre.Colección:Monografies de Teatre 5 1976

      8429712364 / 9788429712360

      • Softcover

      Seller: Librovicios, Azanuy, SpainLibrovicios

      5-star seller
      Contact seller

      Condition: Used - Very good

      £ 13.65

      £ 17.07 shipping 
      Ships from Spain to U.S.A.

      Quantity: 1 available

      Condition: Bueno. 234 1976,tova,data.SINOPSIS:Fill del poeta Josep Plana i Dorca, es llicencià en dret a Barcelona (1910). De jove estigué afiliat a la Unió Federal Nacionalista Republicana i publicà el seu únic llibre ideològic,Les idees polítiques d'en Valentí Almirall(1915). A partir del 1915 fou secretari de la Unió Industri

    • More images

      Language: Catalan

      Published by Llibreria Central 1928

      • Softcover
      • First Edition

      Seller: El Pergamí Vell (Sant Celoni), Sant Celoni, SpainEl Pergamí Vell (Sant Celoni)

      4-star seller
      Contact seller

      Condition: Used - Good

      £ 4.01

      £ 28.51 shipping 
      Ships from Spain to U.S.A.

      Quantity: 2 available

      Add to basket

      Rústica. Condition: Aceptable. Dust Jacket Condition: Good. Observaciones: Tapa Blanda. Pàgines torrades. Colección: Col. Les ales esteses, 2 123 p.

    • Published by Editorial Selecta,, Barcelona, 1949

      Seller: Llibreria Antiquària Els Gnoms, Sedó, SpainLlibreria Antiquària Els Gnoms

      4-star seller
      Contact seller

      Condition: Used

      £ 17.80

      £ 12.10 shipping 
      Ships from Spain to U.S.A.

      Quantity: 1 available

      Add to basket

      235pp. Una lámina. Segona edición.

    • Published by 62-EDICIONS 62, Barcelona 1976

      • Softcover

      Seller: LLIBRERIA TECNICA. M. Gemma Serra Pérez, SABADELL, SpainLLIBRERIA TECNICA. M. Gemma Serra Pérez

      5-star seller
      Contact seller

      Condition: Used - Good

      £ 11.57

      £ 27.65 shipping 
      Ships from Spain to U.S.A.

      Quantity: 1 available

      Add to basket

      Tapa blanda. Condition: Aceptable. Dust Jacket Condition: Aceptable. Llibre d'ocasió. Publicat a Barcelona l'any 1976. A cura de Iolanda Pelegrí. 153 pàgines. 22x15 cm. Pes. No. Libro.

    • Language: Catalan

      Published by 62-EDICIONS 62, BARCELONA 1976

      8429711732 / 9788429711738

      • Softcover

      Seller: LLIBRERIA TECNICA. M. Gemma Serra Pérez, SABADELL, SpainLLIBRERIA TECNICA. M. Gemma Serra Pérez

      5-star seller
      Contact seller

      Condition: Used - Near fine

      £ 7.12

      £ 27.65 shipping 
      Ships from Spain to U.S.A.

      Quantity: 1 available

      Rústica editorial. Condition: Muy bien. Dust Jacket Condition: Muy bien. 1ra edición. Colecció Antologia Catalana nº 83. A cura de Iolanda Pelefri Llibre d'ocasió editat a Barcelona en català l'any 1976 amb 116 pàgines. 18x12x1. Pes. No. Libro.

    • Published by SELECTA, Barcelona 1949

      • Softcover

      Seller: LLIBRERIA TECNICA. M. Gemma Serra Pérez, SABADELL, SpainLLIBRERIA TECNICA. M. Gemma Serra Pérez

      5-star seller
      Contact seller

      Condition: Used - Near fine

      £ 13.35

      £ 27.65 shipping 
      Ships from Spain to U.S.A.

      Quantity: 1 available

      Add to basket

      Rústica editorial. Condition: Muy bien. Dust Jacket Condition: Muy bien. 2da edición. Llibre d'ocasió editat a Barcelona en català l'any 1949 amb 234 pàgines. Enquadernat en rustica amb sobrecoberta. Exemplar en molt bon estat. 14x10x2. Pes. No. Libro.

    • Language: Catalan

      Published by Les Ales Esteses, Barcelona 1929

      • Softcover

      Seller: Campbell Llibres, Barcelona, SpainCampbell Llibres

      5-star seller
      Contact seller

      Condition: Used - Very good

      £ 16.02

      £ 20.13 shipping 
      Ships from Spain to U.S.A.

      Quantity: 1 available

      Add to basket

      Encuadernación de tapa blanda. Condition: Bien. Núm. 2 de la col·lecció. En bon estat, sense danys ni escrits.

    • Language: Catalan

      Published by Editorial Catalana, Barcelona 1923

      • Softcover

      Seller: Campbell Llibres, Barcelona, SpainCampbell Llibres

      5-star seller
      Contact seller

      Condition: Used - Very good

      £ 16.02

      £ 20.13 shipping 
      Ships from Spain to U.S.A.

      Quantity: 2 available

      Add to basket

      Encuadernación de tapa blanda. Condition: Bien. Volum en bon estat, sense danys ni escrits.

    • Published by Llibreria Catalònia, 1925

      Seller: Librería El Cárabo, Valencia, SpainLibrería El Cárabo

      5-star seller
      Contact seller

      Condition: Used

      £ 11.75

      £ 21.60 shipping 
      Ships from Spain to U.S.A.

      Quantity: 1 available

      Add to basket

      Rústega. Condition: Bon estat. 13x 19 cm. Joan Garí. Orient i Occident. Imatges fr Girona. Elegies. El circ. Somnis. Biblioteca Catalònia, I. En català. Libro.

    • Language: Catalan

      Published by Publicacions de l'Institut del Teatre/ Edicions 62, Barcelona 1976

      8429712364 / 9788429712360

      • Softcover
      • First Edition

      Seller: TURCLUB LLIBRES I OBRES, Binissalem, SpainTURCLUB LLIBRES I OBRES

      5-star seller
      Contact seller

      Condition: Used - Good

      £ 26.70

      £ 12.53 shipping 
      Ships from Spain to U.S.A.

      Quantity: 1 available

      Encuadernación de tapa blanda. Condition: Aceptable. 1ª Edición. Teoria i crítica del Teatre. A cura de Iolanda Pelegrí. Autor: Alexandre Plana. Col·lecció Monografies de Teatre/5 Publicacions de l'Institut del Teatre/ Edicions 62, 1976, Barcelona Rústica, coberta il·lustrada. Pàgines esgrogueïdes.

    • More images

      Published by Societat Catalana d'Edicions 1915

      • Hardcover

      Seller: Bibliomania, Molins De Rei, SpainBibliomania

      4-star seller
      Contact seller

      Condition: Used - Very good

      £ 13.35

      £ 32.06 shipping 
      Ships from Spain to U.S.A.

      Quantity: 1 available

      Add to basket

      Encuadernación de tapa dura. Condition: Bueno. Sol en el Llindar. Alexandre Plana. Poesies. Societat Catalana d'Edicions, 1915. Catalán. Alexandre Plana. Societat Catalana d'Edicions, 1915. Tapa dura en tela. Idioma Catalán. 270 gramos. VER TODAS LAS FOTOS.

    • More images

      Published by Societat Catalana D'Edicions 1915

      • Hardcover

      Seller: Bibliomania, Molins De Rei, SpainBibliomania

      4-star seller
      Contact seller

      Condition: Used - Near fine

      £ 13.35

      £ 32.06 shipping 
      Ships from Spain to U.S.A.

      Quantity: 1 available

      Add to basket

      Encuadernación de tapa dura. Condition: Muy bien. Sol en el llindar. Alexandre Plana. Societat Catalana d'edicions, 1915. Catalán Alexandre Plana. Societat Catalana d'edicions, 1915.Tapa dura, tejuelos con hierros en oro en el lomo y canto superior pintado en rojo. LEVE MOTEADO EN GUARDAS. Idioma Catalán. 300 gramos. EXLIBRIS DE

    • More images

      Published by Barcelona, Societat Catalana d'Edicions 1914

      • Hardcover
      • First Edition

      Seller: LLIBRES del SENDERI, Barcelona, SpainLLIBRES del SENDERI

      5-star seller
      Contact seller

      Condition: Used - Fine

      £ 23.14

      £ 23.33 shipping 
      Ships from Spain to U.S.A.

      Quantity: 1 available

      Add to basket

      Encuadernación de tapa dura. Condition: Excelente. 1ª Edición. (Literatura catalana. Poesia. Antologies). Barcelona, Societat Catalana d'Edicions, 1914. XXIV + 310 p. 1 f. 8è. Enquadernat en tela, teixell amb daurats en llom. Conserva les cobertes originals. Discreta firma d'anterior posseïdor. Excel.lent exemplar. Primera edici

    • More images

      Language: Spanish

      Published by Societat Catalana d'Edicions, Barcelona 1915

      • Softcover

      Seller: Librería Llera Pacios, Segovia, SpainLibrería Llera Pacios

      5-star seller
      Contact seller

      Condition: Used

      £ 11.56

      £ 51.84 shipping 
      Ships from Spain to U.S.A.

      Quantity: 1 available

      Add to basket

      Rústica. Condition: Fatigado. Portada, 219 p., 1 h. - Pérdida de papel en la portada, manchitas de foxing en la cubierta, el interior está en buen estado. - Amb la traducció catalana dels treballs de l Almirall : Espanya tal com és, Contestació a Núñez de Arce i L'immoralitat a Espanya.

    • Seller: Crapze Libros, Badalona, SpainCrapze Libros

      5-star seller
      Contact seller

      Condition: Used

      £ 17.80

      £ 10.80 shipping 
      Ships from Spain to U.S.A.

      Quantity: 1 available

      Add to basket

      Ed. Editorial Catalana; Barcelona. 1923. Catalan. Rustica. 19x12 cms. 203 pags. Cantos y margenes rozados por su uso. Paginas y cubiertas tostadas por la edad. Puntos de oxido que no afectan a su lectura. ENSAYO. LOCAL. RELIGION. Ref. 47570.

      • Softcover

      Seller: Costa Llibreter, Vic, SpainCosta Llibreter

      5-star seller
      Contact seller

      Condition: Used

      £ 12.28

      £ 25.06 shipping 
      Ships from Spain to U.S.A.

      Quantity: 1 available

      Add to basket

      "[1915] ? Societat Catalana, Barcelona "Amb la trad. catalana dels treballs de l'Almirall: Espanya tal com és; Contestació a Nuñez de Arce y L'immoralitat a Espanya" 219p. 19x12 cm. Enq. rustica. Fatigat amb óxid. Para ver o recibir fotografías de los libros puede ir a nuestra web o solicitarlas., )".

    • More images

      Published by Barcelona, Edicions Joan Merlí 1928

      • Softcover
      • First Edition

      Seller: LLIBRES del SENDERI, Barcelona, SpainLLIBRES del SENDERI

      5-star seller
      Contact seller

      Condition: Used - Fine

      £ 26.70

      £ 23.33 shipping 
      Ships from Spain to U.S.A.

      Quantity: 1 available

      Add to basket

      Encuadernación de tapa blanda. Condition: Excelente. 1ª Edición. (Art contemporani. Catalunya). Barcelona, Edicions Joan Merlí, 1928. Col. Monografies d'Art (Pintura). Cobertes originals en rústica il.lustrades amb retrat. 12 p. + XX làmines amb reproduccions b/n + 3 f. Paper setinat. 8è menor. Excel.lent exemplar. Primera edici

    • More images

      Published by Llibreria Catalonia 1925

      • Softcover
      • First Edition

      Seller: Bibliomania, Molins De Rei, SpainBibliomania

      4-star seller
      Contact seller

      Condition: Used - Very good

      £ 17.80

      £ 32.06 shipping 
      Ships from Spain to U.S.A.

      Quantity: 1 available

      Add to basket

      Encuadernación de tapa blanda. Condition: Bueno. 1ª Edición. El mirall imaginari. Alexandre Plana. Llibreria Catalonia, 1925. Catalán. Alexandre Laplana. Llibreria Catalonia, primera edición, 1925. Tapa blanda. Idioma Catalán. 200 gramos. VER TODAS LAS FOTOS.

    • More images

      Published by Societat Catalana D'Edicions 1915

      • Hardcover
      • First Edition

      Seller: Bibliomania, Molins De Rei, SpainBibliomania

      4-star seller
      Contact seller

      Condition: Used - Very good

      £ 17.80

      £ 32.06 shipping 
      Ships from Spain to U.S.A.

      Quantity: 1 available

      Add to basket

      Encuadernación de tapa dura. Condition: Bien. 1ª Edición. Sol en el llindar. Alexandre Plana. Societat Catalana d'edicions, 1915. Catalán. Alexandre Plana. Societat Catalana d'edicions, 1915.Tapa dura, guardas decoradas con aguas marmoleadas. Idioma Catalán. 270 gramos. VER TODAS LAS FOTOS.

    • More images

      Published by Selecta 1949

      • Hardcover
      • First Edition

      Seller: Bibliomania, Molins De Rei, SpainBibliomania

      4-star seller
      Contact seller

      Condition: Used - Near fine

      £ 17.80

      £ 32.06 shipping 
      Ships from Spain to U.S.A.

      Quantity: 1 available

      Add to basket

      Encuadernación de tapa dura. Condition: Muy bueno. 1ª Edición. El mirall imaginari. Alexandre Plana. Selecta, 1949. Catalán. Alexandre Plana. Selecta, segunda edición, 1949. Tapa dura en tela con dorados, retrato de autor y sobrecubierta. Idioma Catalán. 180 gramos. VER TODAS LAS FOTOS.

    • Published by Llibreria Catalonia, Barcelona 1923

      • Softcover

      Seller: Libreria Rosela, BARCELONA, SpainLibreria Rosela

      5-star seller
      Contact seller

      Condition: Used

      £ 10.77

      £ 39.31 shipping 
      Ships from Spain to U.S.A.

      Quantity: 1 available

      Add to basket

      Tapa Blanda. Condition: BON ESTAT. Rústica editorial. Col.lecció Biblioteca Catalonia. 142pag Size: 19x12,5cm.

    • More images

      Language: Catalan

      Published by La Revista, Barcelona 1920

      • Hardcover

      Seller: BALAGUÉ LLIBRERIA ANTIQUARIA, Santa Coloma de Farners, SpainBALAGUÉ LLIBRERIA ANTIQUARIA

      5-star seller
      Contact seller

      Condition: Used - Near fine

      £ 17.80

      £ 25.92 shipping 
      Ships from Spain to U.S.A.

      Quantity: 1 available

      Add to basket

      Tela Moderna. Condition: Muy bien. 28 pp. y 30 láminas. 16,5 x 13,5 cm.