Language: Spanish
Published by .Espasa Germans,, Barcelona, 1864
Seller: Reus, Paris, Londres, Valldoreix, B, Spain
Encuadernación de tapa dura. Condition: Correcta. 852 826 pags., respectivament. Alguna mancha de óxido esporadica.
Published by ESPASA, BARCELONA, 1864
Seller: LLIBRERIA TECNICA. M. Gemma Serra Pérez, SABADELL, B, Spain
Holandesa. Condition: Bien. Dust Jacket Condition: Muy bien. 1ra edición. AB LA CORRESPONDENCIA CASTELLANA Y LLATINA llibre d'ocasió editat a Barcelona en català l'any 1864 i 1865 amb 852+826 pàgines. Enquadernat en pasta espanyola amb daurats al llom. 26x18x9. Pes: . No. Libro.
Published by Espasa-Calpe
Seller: Librería Pérez Galdós, Madrid, M, Spain
Condition: leido. Tela ed. portada fatigada. restos de humedad y óxido en las 6 primeras páginas 752.
Language: Spanish
Publication Date: 1839
Seller: El Pergamí Vell (Sant Celoni), Sant Celoni, B, Spain
Otros Colaboradores: Pasta espanyola fatigada. Lloms fregats. . 988 p.
Published by Espasa, Barcelona
Seller: Libreria Anticuaria Camino de Santiago, León - Madrid, LE, Spain
Condition: Bueno. 77629 Pere Labernia y Esteller.
Published by Imp. B. Bassas., 1850
Seller: Alcaná Libros, Madrid, M, Spain
tapa dura. Condition: Bien. Imp. B. Bassas. Barcelona. 1850. 16 cm. 2 v. Encuadernación en tapa dura artesanal en plena piel. Labèrnia, Pere 1802-1860. Redactado por D. Pedro Labernia y Esteller. Imp. B. Bassas. Texto a 2 col . Cubierta deslucida. (=3169218=) GH37.
Published by s.a., Barcelona, 1888
Seller: Libreria Anticuaria Camino de Santiago, León - Madrid, LE, Spain
Holandesa. Condition: Bueno. 0. 71983 Labernia y Esteller, Pere 1888 Nova edició aumentada notablement ab vocables, modismes y aforismes, completada ab mots téchnichs de ciencias, arts é industria, é il-lustrada ab conexements etimológichs y filológichs per una Societat de Literats Catalans, amadors de la llengua.
-1848. 2 vol.: 971 pág. y 1020 pàg. Dos vol. enq. en media piel. Diccionario castella.
Published by EDIT. ESPASA HERMANOS, 1864
Seller: Arte & Antigüedades Riera, Barcelona, B, Spain
Encuadernación de tapa dura. Condition: Regular. DICCIONARI DE LA LLENGUA CATALANA. PERE LABERNIA. WIFE BROTHERS. 2 VOL. 1864 DUTCH BINDING. COVERED IN EDITORIAL FABRIC. GOLD PRINTED LEATHER LOINS. MOIRE SILK GUARDS. ILLUSTRATED WITH ENGRAVING IN FRONTIS. PRINTED IN DOUBLE COLUMN VOLUME I: 852 P. VOLUME II: 826 P THE TOMES PRESENT STAINS OF RUST INSIDE. ROZADO LOINS. ONE OF THE VOLUMES PRESENTS SLIGHT DEFORMATION IN THE IMAGES YOU CAN SEE THE DETAILS.
Published by Espasa y Compañia. Nova edició aumentada notablement per una societat de literates catalans. S/F 188., Barcelona
Condition: MUY BUEN EJEMPLAR. Català Pág: 619+752 32x23 Ilustrado con capitulares. sello anterior propietario. Libr- Gran-5 Holandesa piel y tela bellamente decorada - Modernista - con escudo en dorados.
Language: Catalan
Published by Barcelona, 1888
Seller: El Pergamí Vell (Sant Celoni), Sant Celoni, B, Spain
Otros Colaboradores: il lustrat amb els iconòfors d'Apel les Mestres.Nova edició aumentada notablement ab vocables, modismes y aforismes, completada ab mots téchnics de ciencias, arts e industria, é il lustrada ab conexements etimológichs y filológichs. Es tracta d'una reedició de la segona edició del diccionari, després de la mort del seu autor. Conté lèxic general, però hi ha també abundància de tecnicismes, paraules territorials (sense indicar l'origen) i veus antigues. Com tots els diccionaris de l'època recull molts barbarismes sense seguir un criteri de selecció. **Pasta espanyola fatigada. Lloms fregats.**. Rústica. 1300 p.
Published by Espasa y Companyia Ed., [1888-1892]., Barcelona,, 1888
Seller: Llibreria Antiquària Delstres, Canet de Mar, B, Spain
I: XXIX hojas, 1 hoja, 619 páginas. II: 2 hojas, 752 páginas. Encuadernación en tela roja estampada con negro y dorado, con escudo de catalunya y el titulo "Diccionari Catala" gofrado en el plano, nervios y hierros dorados en el lomo. Muy buen estado de conservación. 2 vols. 32x22 cm. Palau 128940.
Published by Espasa Germans, Barcelona, 1865
Seller: LIBRERÍA SOLAR DEL BRUTO, Puente Tocinos, Murcia, MU, Spain
Holandesa. Ed. aum. y corr. 2 v. (826, 852) p. 27 cm Cub. ajada.-- Resto buen estado.
Published by Espasa y Compañia. Editores S/F 189., Barcelona
Condition: MUY BUEN EJEMPLAR. Català/Castellano Pág: XXXIX+619+752 31x23 Linguistica/Diccionaris E-10-1 Magnifica encuadernacion holandesa piel cuajada y tela editorial DECORADA con profusion de dorados.
Published by En la Estampa dels Hereus de la V. Pla., 1840
Seller: Libreria Anticuaria Marc & Antiques, Sabadell, B, Spain
First Edition
Encuadernación de tapa dura. Condition: Excelente. 1ª Edición. Barcelona. 1840. Pasta espanyola, teixell, rodes i daurats. 26X17. 2VOL. 1vol, 5f+988Pág. 2vol, 1040Pág+6f. Bon estat. Ref AT - 5 Biblioteca SD.
Published by En la Estampa dels Hereus de la V. Pla., 1840
Seller: Libreria Anticuaria Marc & Antiques, Sabadell, B, Spain
First Edition
Encuadernación de tapa dura. Condition: Excelente. 1ª Edición. Barcelona. 1839. Pasta espanyola, teixell, rodes i daurats. 26X17. 2VOL. 1vol, 5f+988Pág. 2vol, 1040Pág+6f. La portada del segon volum esta suelta. Bon estat. Ref 30 Biblioteca A Language: eng.
Published by Espasa y companyi Barcelona s/f.
Seller: Librería Hijazo, LOGROÑO, Spain
619,752pg.32cm. CATALAN-DICCIONARIOS.
"1866-1867 Espasa hermanos, editores, Barcelona "El más completo de cuantos han salido a luz. Comprende todos los términos, frases, locuciones y refranes y usados en España y Américas españolas". 1142; 1002 pg. 27x18 cm. Enc. plena piel. Oxidado Para ver o recibir fotografías de los libros puede ir a nuestra web o solicitarlas., )".
Published by Ed. Espasa i Cia. Barcelona, s.a. (c. 1880, 1880
). 30 cm 2 vol.: XXIX- 619 i 752 pàg. Capitals dibuixades per Apel les Mestres. Demaneu més informació sobre l'estat de conservació. Diccionari català.
Published by Editorial : ESPASA GERMANS, 1864
Seller: montgiber, Piera, B, Spain
BARCELONA 1864 . Encuad : Cartoné , simil tela , amb llom de pell amb daurats i nervis . Cinta punt de lectura . Talls pintats . Guardes decorades . 18.5 x 26.5 cms . 852 + 826 pags. Tema : Diccionari . Idioma : Català . Llibres amb senyals d'ús . Taques d'òxid en pag interiors . ( Si paga Contra Reemborsament incrementarà les despeses d'Enviament en 5 Eur ) .
Published by Imp. Lluís Tasso i Jaume Jepus. Barcelona, 1864, 1864
-1865. 27 cm. 2 vol.: 852-826 pàg. Text a dues columnes. Dos vol. enq. en mitja pell, nervis, lleugerament deslluïts. Senyal d'òxid. Diccionari català.
. 2 vol. Dos vol. enq. en pasta española, deslucida. Consultar más información y estado de la obra. Diccionario español.
Published by Hereus de la Vídua Pla, 1839-1840., Barcelona, 1839
Seller: Salvador Cortés, Librero Anticuario, San Lorenzo del Escorial, M, Spain
2 vols. 4 hh., 988 pp. - 1.040+7 pp. 4º. Pasta española de época, cortes teñidos. Buen estado.
Published by Espasa Germans, Editors., Barcelona.
Considerablement aumentat y corretgit per una societat de literaris, cultivadors de la llengua catalana. Volum I: De la A a la HYM. Volum II: De la I a la V. Voravius de les enqüadernacions lleument fregades. Signatura d'antic propietari als frontis, algunes pàgines enfosquides sense impedir la lectura. Editorial: Espasa Germans, Editors. Pasta espanyola editorial. Páginas: 852 i 826. Tamaño: 18,5x26,5. cm Edición: 1864 i 1865.
2 vols. Ed. Espasa y Cía. Barcelona. (ca.1890). I.-619pp. II.-752pp. 32 x 22 cm. Enc. tela editorial. DICCIONARIOS-VALENCIANO.(40.568).
Published by Estampa dels Hereus de la V. Pla. Barcelona, 1839, 1839
-1840. 2 vol.: ([8], 988 i 1040, 7 pàg. Dos vol. enq. en mitja pell. Diccionari català.
Published by Imp. Lluís Tasso i Jaume Jepus. Barcelona, 1864, 1864
-1868. 27 cm. 3 vol.: 852-826-456 pàg. Text a dues columnes. Tres vol. enq. en mitja pell, nervis, lleugerament deslluïts. Senyal d'òxid. * El tercer volum es tracta del "Diccionari suplement de tots los diccionaris publicats fins ara de la llengua catalana", que Palau (72976) indica que s'ajuntava amb aquesta edició del Diccionari de Labernia (Palau 128939). Diccionari català.
Published by V. Pla, Barcelona, 1839
4º, 2 vols. (3 hoj., 988 p. ; 1040 p., 7 p.). Punto de óxido en alguna página. Pasta española época, doble tejuelo, ruedas e hilos dorados. [Ref. C14N407]. Primera edición de este famosísimo diccionario, que fue reimpreso en 1864-67 y 1888-92, seguido por el diccionario de la lengua castellana, con la correspondencia catalana y latina. Obra notoria y de gran valor filológico, responde al deseo de su autor de devolver la integridad y la brillantez de los escritores clásicos del catalán medieval, y pulir una lengua desfigurada a causa de su "estado de abyección y descuido". Obra de consulta obligada para los estudiosos de la lengua catalana. (Palau, 128937-43). Diccionarios. Lengua catalana. Lengua española. Lengua latina. Filología. Dictionaries. Catalan language. Spanish language. Latin language. Philology.
Published by Espasa Germans,Editors, Barcelona
Seller: Puvill Libros, Barcelona, B, Spain
. 4º. 2 tomos. Tomo I: 853 p. Tomo II: 826 p. Lomo piel epoca.
Publication Date: 2025
Seller: True World of Books, Delhi, India
LeatherBound. Condition: New. BOOKS ARE EXEMPT FROM IMPORT DUTIES AND TARIFFS; NO EXTRA CHARGES APPLY. LeatherBound edition. Condition: New. Reprinted from 1852 edition. Leather Binding on Spine and Corners with Golden leaf printing on spine. Bound in genuine leather with Satin ribbon page markers and Spine with raised gilt bands. A perfect gift for your loved ones. Pages: 247 NO changes have been made to the original text. This is NOT a retyped or an ocr'd reprint. Illustrations, Index, if any, are included in black and white. Each page is checked manually before printing. As this print on demand book is reprinted from a very old book, there could be some missing or flawed pages, but we always try to make the book as complete as possible. Fold-outs, if any, are not part of the book. If the original book was published in multiple volumes then this reprint is of only one volume, not the whole set. Sewing binding for longer life, where the book block is actually sewn (smythe sewn/section sewn) with thread before binding which results in a more durable type of binding. Pages: 247.