Published by N.V. Arbeiderspers, Amsterdam, 1945
Seller: Antiquariaat Parnassos vof, Wassenaar, Netherlands
Gebrocheerd. Condition: Boek goed. Ill.: Joh. van Hell (illustrator). 52 pp. Papier ten dele lichtbruin verkleurd vooral langs de randen. Z/w vignetten.
Published by (de Bilt), Jeugdbond voor Onthouding, (1931)., 1931
Seller: Rödner Versandantiquariat, Den Haag, Netherlands
First Edition
Gr.8°, 36 S., illustr. OBrosch., durchgeh. etw.stockfl., NaV.; gutes Expl. Erste Ausgabe mit einer beiliegenden achtseitigen Privatausgabe auf Notenpapier "Acht kinderliedjes": versjes van Jan W.Jacobs, muziek Wim Gaffel. Sprache: Niederländisch.
Published by Amsterdam, De Arbeiderspers., 1945
Seller: Rödner Versandantiquariat, Den Haag, Netherlands
First Edition
Gr.8°, 52 S.m. Textillustr., 1 Bl.(= Inh.), illustr. OBrosch., papierbed. ger. gebräunt; schönes Expl. Erste Ausgabe dieser Sammlung ursprünglich illegal erschienener Gedichte mit einer eindrucksvollen Umschlagillustration und Vignetten von Joh.van Hell. Sprache: Niederländisch.
Published by Oosterhesselen, Jeugdbond voor Onthouding 1931, 1931
Seller: Antiquarian Bookshop Klikspaan, Leiden, Netherlands
1e dr. - Geniet.
B&W & Sepia illustrations (illustrator). Utrecht: Centraal Museum. Very good condition-corners curled up slightly/No Dustjacket. 1988. 8vo., 172 pp. . Very good condition-corners curled up slightly/No Dustjacket.
Published by (Amsterdam), De Distelvink (G.Soutendijk), (1944)., 1944
Seller: Rödner Versandantiquariat, Den Haag, Netherlands
First Edition
8°, 20 S.m. 1 Vign., OPpbd.m. Fadenheftung u. typogr. OUmschlag, dieser m. kl. Einriss; sonst schönes Expl. Erste (illegale) Ausgabe in einer Auflage von 480 Exemplaren, hier die Nummer 10; de Jong 299. Sprache: Niederländisch.
Published by Amsterdam, Van Holkema & Warendorf zonder jaar geillustreerd door C A B Bantzinger
Seller: Antiquarian Bookshop Klikspaan, Leiden, Netherlands
1e dr. - Gebrocheerd met omslag.
Published by De Telg, 1946
Seller: Untje.com, Roeselare, Belgium
Hardcover. Condition: Fair. Dutch.
Gebonden, linnen, 219pp., 14x20cm., goede staat. 420 g.
Seller: Antiquariaat A. Kok & Zn. B.V., Amsterdam, Netherlands
Bentveld, Genootschap voor Publicaties op Individualistich Gebied, [1922]. 36[of 46],[1] blz. Ingenaaid met grijs papieren omslag met houtsnede van Frans Nackaerts. 8vo. - Schutbladen gebruind; wat kleine vochtvlekjes ('roest').Zeldzame dichtbundel van Jan Willem Jacobs. Het gaat hier om een exemplaar zonder de vier houtsneden en met 10 ontbrekende bladzijden met gedichten (deze bladen zijn blanco aanwezig). De bladzijden zitten niet allemaal op de juiste volgorde. De expressionistische houtsnede van de Belgische kunstenaar Frans Nackaerst (1884-1948) op de omslag is identiek aan de houtsnede op de omslag van de 'latere' uitgave van W.L. & J. Brusse, Rotterdam, 1922. De imprint van W.L. & J. Brusse staat op deze omslag niet vermeld. Van uitgeverij Brusse is bekend dat zij destijds 202 exemplaren hebben overgenomen van de Bentveldse uitgever (Cat. Brusse 465). Deze exemplaren hebben ze van een eigen omslag voorzien. Vermoedelijk gaat het bij ons exemplaar om een soort van dummy van de oorspronkelijke eerste uitgave, gedrukt op zwaar handgeschept en onafgesneden papier. Op de titelblad is over de imprint het uitgeverszegel geplakt van Uitgeverij De Fakkel, Rijnstraat 48 te Amsterdam. - Toen Frans Nackaerts tijdens de Eerste Wereldoorlog België ontvluchtte en in Nederland verbleef (tot 1922) ontmoette hij in Amsterdam de Nederlandse socialistische dichter en schrijver Jan Willem Jacobs (Bentheim, Duitsland, 1895 - Laren, Noord-Holland, 1967). Frans Nackaerts kreeg veel waardering voor de houtsneden die hij maakte deze dichtbundel maakte.
Amsterdam, N.V. De Arbeiderspers, 1946, 52 (III)p, ing, omslag en vignetten John van Hell, buitenzijde wat beduimeld, handgeschreven opdracht van de schrijver -.