Published by Barcelona, Vincent Vives, 1974,, 1974
Seller: Harteveld Rare Books Ltd., Marly, Switzerland
gr. in-8vo, 178 p. of texts + 2 ll. + 264 photographic plates, orig. H.-Leather bound. Fine copy. Please notify before visiting to see a book. Prices are excl. VAT/TVA (only Switzerland) & postage.
Language: Spanish
Published by Vicens Vives, Barcelona, 1974
Seller: Llibrenet, Sant Feliu del Raco, B, Spain
Encuadernación de tapa dura. Condition: Bien. Cerámica (illustrator). 2ª Edición. Todos nuestros libros son de segunda mano.
Tapa dura. Condition: Muy bien. Vicens-Vives, 1974. Páginas ligeramente tostadas. Pequeña rotrua en contracubierta.
Condition: Muy bien. Vicens-Vives, 1974. Páginas ligeramente tostadas. Pequeña rotrua en contracubierta.
Published by Barcelona: Editorial Vicens - Vives, .-, 1974
Seller: Auca Llibres Antics / Yara Pérez Jorques, València, V, Spain
Association Member: LIBRIS
Prol. Joan Ainaud de Lasarte.- XVII p.; 178 p.; 264 lám.; 1 h.; 25 x 18 cm.- Holandesa piel. Muy buen estado. Cerámica.
Published by Editorial Vicens-Vives, Barcelona, 1974
Seller: Lost Horizon Bookstore, Santa Barbara, CA, U.S.A.
Hardcover. Condition: Near fine. Thick lg. octavo. 9.75 x 7.5". 178pp. Text in Catalan; plus 264pp. b&w plates. Burgundy cloth with burgundy buckram spine with gilt title. In pictorial dust jacket. Very light spotting to fore-edge. A comprehensive survey.
Language: Catalan
Published by VICENS VIVES, Barcelona., 1974
Seller: Reus, Paris, Londres, Valldoreix, B, Spain
Encuadernación de tapa dura. Condition: Muy Bien. Encuadernación de tapa dura. Condición: Bien. Cerámica Ilustrador. 2ª Edición 264 pags 25x18 cms.
Pròleg per en Joan Ainaud de Lasarte. 10 làmines en color i 264 gravats. Exemplar en molt bon estat. Editorial: Vicens Vives. Holandesa de pell editorial. Páginas: XII, 178 i 264. Tamaño: 18.5x25. cm Edición: 1974.
Language: Catalan
Published by Llibreria Tuebols, Barcelona., 1949
Seller: TURCLUB LLIBRES I OBRES, Binissalem, PM, Spain
First Edition
Encuadernación de tapa dura. Condition: Muy bien. 1ª Edición. Ceràmica catalana decorada. Autors: Andreu Batllori i Munné, Lluís Mª Llubià i Munné. Pròleg per En Joan Ainaud de Lasarte. Llibreria Tuebols, 1949, Barcelona. Núm. 187 d'un tiratge de 500 exemplars en català. Tapa dura, símil pell amb estoig de cartró. 178 pàgs + 264 làmines amb fotografies en b/n. 612 reproduccions en color i en negre de rajoles, plats i peces de forma des del segle XIII al XX.
Published by Editorial Vicens Vives, 1974
Seller: Libreria Anticuaria Marc & Antiques, Sabadell, B, Spain
First Edition
Encuadernación de tapa dura. Condition: Como Nuevo. 1ª Edición. Barcelona. Editorial Vicens Vives. 1974. 25X18. XVII+178p+1h. Pròleg per en Joan Ainaud de Lasarte. Arts gràfiques Miret Impressor. Tardiu S. A. grabador. Molt bon exemplar i valorat. Ref C*3 Biblioteca CTD.
Seller: Libros El Trovador, TALAVERA DE LA REINA, TO, Spain
Barcelona, Vicens Vives, 1974. 25x18 cm. XVII+178 p.+ CCLXIV láms. b/n. + X láms. color. Holandesa-tela, sobrecubierta. Páginas VI, VII, VIII de la presentación y X-XI del prólogo carecen de impresión. Buen estado. Primera edición. (Ref. N. 819-A).
1974 Vicens-Vives, Barcelona Pról. de Joan Ainaud de Lasarte. 178 p. 602 reproduccions en b/n i 10 en color de rajoles, plats i peces de forma des del segle XIII al XX. 25x18 cm. Enq. tela editorial SENSE SOBREC. Para ver o recibir fotografías de los libros puede ir a nuestra web o solicitarlas.
Language: Catalan
Published by Editorial Vicens Vives, 1974
Seller: Librairie l'Art et l'Affiche, Nice, France
Couverture rigide. Condition: Très bon. 2ème Édition. ** France : Par défaut Livraison STANDARD en Relais Colis / PRIORITAIRE : Livraison à domicile ** Editorial Vicens Vives, Barcelona, 1974. Reedicio anastàtica de 200 exemplars, numerats amb xifres romanes (n. LI). XVII+178pp amb 10 lamines a color i 2 lam. en negre, + 256 p. de fotografies en b/n. Pròleg per en Joan Ainaud de Lasarte. Molt bona documentació. Molt bon exemplar. Editorial Vicens Vives, Barcelone, 1974. Réédition anastatique, limitée à 200 exemplaires numérotés en chiffres romains (n° LI). Un fort volume grand in-8 relié, XVII+178 pp de texte (en Catalan) illustrées de 10 planches en couleurs et 2 en noir. Suivi de 264 pp de reproductions photographiques en noir. Prologue de Joan Ainaud de Lasarte. Belle documentation. Très bon exemplaire. - Poids 1688 g, ép. 44 mm. Livre.
Published by LLIBRERIA TUEBOLS, 0
Seller: Taifa Llibres S.C.P., Barcelona, B, Spain
Observacions : BARCELONA 1949. 178 PP + 12 LÀMINES + 264 FOTOGRAFIES. EDICIÓ NUMERADA Nº 286 DE 500 MITJA PELL. BON ESTAT. AMB PETITA DEDICATÒRIA A LA PRIMERA PÀGINA. .
1974 Vicens-Vives, Barcelona Pról. de Joan Ainaud de Lasarte. 178 p. 264 làmines, color. blanc i negre. 25x18 cm. Enq. tela editorial AMB SOBREC. Para ver o recibir fotografías de los libros puede ir a nuestra web o solicitarlas., ).
Published by Pròleg per Joan Ainaud de Lasarte. Edit. Vicens-Vives. Barcelona, 1974, 1974
. 25 cm. XVII-178 pàg., 264 làm., 1 f. I lustr. amb 11 làm. fora del text. Enq. en mitja pell. Cerámica catalana.
Published by Pròleg per Joan Ainaud de Lasarte. Llibr. Tuebols. Barcelona, 1949, 1949
First Edition
. 25 cm. XVII-178-264 pàg., 1 f. Il lustr. amb fotografies en el text i 12 làm. fora del text (10 en color). Enq. en mitja pell. Primera edició.
1974 Vicens-Vives, Barcelona Pról. de Joan Ainaud de Lasarte. 178 p. 264 làmines, color. blanc i negre. 25x18 cm. Enq. tela editorial amb sobrec. Para ver o recibir fotografías de los libros puede ir a nuestra web o solicitarlas., ).
Published by Editorial Vicens Vives,, Barcelona,, 1974
Seller: Llibreria Antiquària Delstres, Canet de Mar, B, Spain
Tirage limitado y numerada de 850 ejemplares. 178 páginas. Ilustrado con 264 lamines en b/n. Encuadernación en media piel editorial con sobrecubiertas ilustradas en color. Perfecto estado de conservación. Sello de exlibris de anterior propietario. 25x18 cm.
Published by Llibreria Tuebols, Barcelona, 1949
Cerámica. Ceramics. 4º mayor, XVII-178-264 págs. ilustradas con 12 láminas a todo color fuera de texto y 264 págs. ilustradas con fotografías en blaco y negro. Ejemplar nº 82 de una edición numerada de 500 ejemplares. Encuadernación original a media piel, lomo con dorados y estuche. Buen ejemplar. [Ref. C2N827].
Seller: Llibreria antiquaria Casals, Barcelona, B, Spain
B- Ed. Vicens-Vives 1974. 25 cm. 264 p. Ricament il lustrat amb fotografies en b/n. Enq. tela editorial. (Ref. 9720-K). Art. Ceràmica. ART. CERÀMICA.
Published by Editorial : VICENS-VIVES, 1974
Seller: montgiber, Piera, B, Spain
Barcelona 1974 . Pròleg per Joan Ainaud de Lasarte . Edició de 850 exemplars . Enquad : mitja pell amb sobrecoberta . 17 x 25cms. XII+178pag. 264 làmines . Fotografies en color i en b/n intercalades en el text i fora del mateix . Tema : 'Arte, Cerámica' Idioma : Català . Llibre en bon estat . ( Si paga Contra Reemborsament incrementarà les despeses d'Enviament en 5 Eur ) .